Skip Ribbon Commands
Skip to main content

ANASAYFA

:

ozgecmis

Giriş

1.Sınıf Emniyet Müdürü Mehmet TATLI, 1964 yılında Ankara'da doğdu. İlk ve ortaokulu tamamladıktan sonra 1979 yılında Ankara Polis Kolejini kazandı. 1984 yılında Polis Kolejinden, 1988 yılında Polis akademisinden mezun oldu. Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuvar (KPL) Daire Başkanlığında Grafoloji ve Sahtecilik Şube Müdürlüğünde asistan olarak komiser yardımcısı rütbesiyle göreve  başladı.

 Askerlik hizmetini 1989-1990 yılları arasında Hozat/Tunceli'de Asteğmen rütbesiyle Tim Komutanı olarak icra etmiştir. 1990-1992 yılları arasında KPL Daire Başkanlığında görevine devam etmiştir.

1992 yılında açılan Yurt Dışı Misyon Koruma sınavını kazanarak Lyon/Fransa'da bulunan Türkiye Cumhuriyeti Lyon Başkonsolosluğu emrine atanmış ve üç yıl süre ile bu görevi ifa etmiştir.

Misyon görevi hitamı KPL Daire Başkanlığınca yapılan Uzmanlık Sınavını kazanarak Grafoloji ve Sahtecilik uzmanı olmuştur. 1995-1998 yılları arasında KPL Daire Başkanlığında görevine devam etmiştir.

1998 yılında şark görevini yapmak üzere Emniyet  Amiri rütbesiyle KPL Daire Başkanlığı uhdesinde bulunan Diyarbakır KPL Bölge Müdürlüğünün emrine atandı.  Dört yıl görev yaptığı Diyarbakır'da Grafoloji ve Sahtecilik Şube Müdürlüğü asli görevi uhdesinde kalmak üzere Personel Şube Müdürlüğüne ve Bütçe Şube Müdürlüğüne vekâlet etmiştir.

2002 yılında 4.Sınıf Emniyet Müdürü rütbesiyle KPL Daire Başkanlığına geri dönmüştür. 2005 yılında 3.Sınıf Emniyet Müdürü rütbesiyle Ankara Emniyet Müdürlüğü Ulaştırma Şube Müdürlüğüne atanmıştır. 2006 yılında Ankara Emniyet Müdürlüğü Silah Ruhsatlar ve Patlayıcı Maddeler Şube Müdürlüğüne; 2008 yılında ise 2.Sınıf Emniyet Müdürü rütbesiyle Silah Ruhsatlar ve Patlayıcı Maddeler Şubesi ile Özel Güvenlik Şubesinden sorumlu Ankara Emniyet Müdür Yardımcılığına atanmıştır.

2011 yılında Ankara Esenboğa Havalimanından sorumlu Ankara Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine getirilmiştir. 2011 terfi döneminde 1.Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi etmiş olup Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığına Polis Başmüfettişi olarak atanmıştır. 2014 yılında Eskişehir Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevine atanmıştır.

              
              Bakanlık makamının 26.10.2016 tarihli oluru ile Kriminal Daire Başkanı olarak ataması yapılmıştır. 

              26.10.2016 tarihinde görevine başlayan 1.Sınıf Emniyet Müdürü Mehmet TATLI evli ve üç çocuk​ babasıdır.
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Polis Eşleri Kaynaşma - Yardımlaşma Derneği
  • UPEM
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Polis Radyosu